Back to Top

Güzel Sanatlara Hazırlık Dersleri

Güzel Sanatlar Liselerine Hazırlık dersleri diğer derslerden farklıdır.

güzel sanatlara hazırlık

Müzik Okullarına Hazırlık dersi, girmek istediğiniz bölümün yetenek sınavına yönelik, size özel yapılır.

Güzel Sanatlar Lisesi, Müzik Hazırlık Lisesi, Devlet Konservatuvarı, Sahne Sanatları Fakültesi, Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Bölümü, Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümü gibi okullar her yıl yaptıkları yetenek sınavları ile belli kontenjanlarla öğrenci almaktadır.

Müzik üzerine bir kariyer planınız varsa, sahip olduğunuz yetenekleri değerlendirip, sizin için en doğru seçeneğin hangisi olduğuna karar vererek başlamak, başarıya ulaşmak için yapılması gereken ilk hamledir.

Sonrasında seçenekleriniz arasında yer alan okulların yetenek sınavlarının içeriğini açıklayan sınav yönergeleri incelenerek, bütün çalışmalar bunlara ve sizin eksikliklerinize göre şekillendirilir.

Her türlü okulun öğrenci seçmede birinci derece önemli bulduğu kulak sınavı, dikkatle hazırlanılması gereken bir konudur. Müzik Okullarına Hazırlık Dersi, ağırlıklı olarak kulak çalışmaları ile gerçekleştirilir.

Bunun yanı sıra gireceğiniz bölümle ilgili olarak istenilenler için de size bir müfredat belirlenerek, sınava kadar bütün yeterliliğe sahip olmanız amaçlanır.

Sınavda Neler Soruluyor ?

  • Çok Ses İşitme (İki,Üç,Dört Ses Duyma )

  • Ezgisel Bellek

  • Ritimsel Bellek

  • Şan

  • Bireysel Çalgı Bilgisi

    Hemen Arayın